جزئیات خبر
ساخت خانه در ۴۸ ساعت
10 اردیبهشت 1397
به نقل از ایرنا ، این ساختمان که توسط محققان شرکت معماری CLS Architects در ایتالیا ساخته شده است، اولین ساختمان از نوع خود محسوب می شود زیرا قطعات آن را می توان از هم جدا و دوباره آنها را در محل دیگری بر هم سوار کرد.
محققان برای ساخت این خانه از یک چاپگر سه بعدی بتن استفاده کردند که بر یک پایه متحرک قرار گرفته است.

دیوارهای ملاتی سریع خشک شونده این ساختمان تنها در عرض ۲۴ ساعت ساخته می شوند که این زمان به اندازه قابل توجهی کمتر از چهار هفته زمانی است که دیوارهای معمولی بتنی برای خشک شدن به آن نیاز دارند.
این خانه متشکل از ۳۵ قطعه است که هر کدام در عرض ۶۰ تا ۹۰ دقیقه چاپ شدند و به این ترتیب کل این خانه تنها در عرض ۴۸ ساعت چاپ شد.
این خانه یک طبقه دارای ۱۰۰ متر مربع زیربنا، دیوارهای منحنی، اتاق نشیمن، اتاق خواب ، آشپزخانه و حمام است.

مهندسان این خانه را که با استفاده از یک ملات خاص ساخته اند که سریع خشک می شود، ‘نقطه عطفی’ برای ساخت و ساز با چاپ سه بعدی توصیف کرده اند.
با این حال محققان ایتالیایی که در این پروژه همکاری داشتند، چیزی در مورد هزینه ساخت این خانه عنوان نکردند و آن را تنها تلاشی برای امکان سنجی و اثبات مفهوم این پروژه ذکر کردند.

آنها با اشاره به اینکه این خانه را می توان در هر مکان و حتی در کره ماه نیز ساخت گفتند، روزی از چاپ این خانه می توان برای ایجاد یک محله در ماه و سکنی دادن به ساکنان آن استفاده کرد.
منبع: ساخت یاب